Waar bent u naar op zoek?

Zorg voor de schepping – Schepping en herschepping (3)

Een nieuwe wereld

Ds. A. Visser
Door: Ds. A. Visser
27-01-2025

Gaat de huidige schepping verheerlijkt mee in de herschepping? In hoeverre is er sprake van continuïteit? Of zal de nieuwe wereld van God er fundamenteel anders uitzien? In de Bijbel wordt namelijk gesproken over hemelen die voorbijgaan en een aarde die zal verbranden (2 Petr.3:10).

De talloze studies over dit onderwerp ten spijt: hoewel we hierover weinig wéten, wij mogen – op grond van wat de Bijbel ons aanreikt – wel veel verwáchten. Dat moet enerzijds voorzichtig maken om al te stellige uitspraken te doen over hoe het ‘daar’ zal zijn; anderzijds biedt de Bijbel ruimte om daarover na te denken en er conclusies aan te verbinden voor ons leven nu.

Want: ‘Als deze dingen dus allemaal vergaan, hoedanig behoort u dan te zijn in heilige levenswandel en in godsvrucht; u, die de komst van de dag van God verwacht en daarnaar verlangt, de dag waarop de hemelen, door vuur aangestoken, zullen vergaan en de elementen brandend zullen wegsmelten.’ (2 Petr.3:11-12)

Wereldbrand

Het dagelijks leven van de jonge christelijke kerk werd dus bepaald door haar verwachting van de toekomst, in het besef dat de aarde door vuur zal vergaan. Maar over wat voor soort vuur hebben we het dan?

De gedachte aan een wereldbrand met een totale vernietiging van deze aarde en de mensheid, heeft in de loop der jaren verscheidene (roman)schrijvers en filmproducenten geïnspireerd. Maar doorgaans met een extreem hoog fictiegehalte.

Dit artikel gratis verder lezen?
Schrijf u in voor onze nieuwsbrief en lees de volledige tekst van dit artikel.

"*" geeft vereiste velden aan

Ds. A. Visser
Ds. A. Visser

uit Harderwijk is emeritus predikant.